Opening Soon

خدمات مشتری مهم‌ترین عنصر در برند یاشی و بزرگ‌ترین دلیل استفاده مشتریان از خدمات شرکت یاشی است. یاشی تنها زمانی در مأموریت خود موفق خواهد بود که اکثر مشتریان پس از ارتباط با یاشی احساس خوشایندی داشته باشند.
خدمات و امکانات زیر برای مشتریان یاشی در نظر گرفته شده‌اند:

کارت های یاشی
سهولت و سادگی خرید

پیش از هر چیز مشتریان باید خرید آسانی را تجربه کنند. پیچیدگی فرآیند خرید، دشواری در کسب اطلاعات موردنیاز و فرآیند دریافت کالاها پس از خرید، باعث نارضایتی مشتری خواهد شد. ایجاد سادگی به‌خصوص در حوزه فروش آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است.

تنوع و در دسترس بودن کالا

یاشی در نظر دارد کالاهای موردنیاز مشتریان در اکثر مواقع در فروشگاه موجود باشد. به‌عبارت‌دیگر در تأمین کالاها و نگه‌داشتن موجودی تنها سودآوری مدنظر نیست بلکه یاشی استمرار موجودی کالاها را از رسالت‌های اصلی خود در قبول مشتریان می‌داند. همزمان یاشی برنامه دارد که در ارائه محصولات و مدل‌های جدید همواره پیش‌قدم بوده و تنوع وسیعی از انتخاب‌ها را در اختیار مشتریان قرار دهد. همچنین یاشی با مشارکت بانک‌های خود امکان اعتبار خرید مدت‌دار را نیز با شرایط خاص بر مشتریان خود فراهم کرده است.

بازپس‌گیری بدون شرط کالا

مرجوع کالاهای مازاد بر استفاده، همیشه از مشکلات مصرف‌کنندگان و سازندگان بوده است و اغلب آن‌ها به فراخور بزرگی فعالیت عمرانی خود، با انباشتی از لوازم و مصالح مازاد بر مصرف مواجه بوده و انبارهای خود را برای مهروموم‌های طولانی با این کالاها اشغال می‌کنند. ازاین‌رو مشتریان یاشی از امکان مرجوع بدون قید و شرط کالاها برخوردار خواهند بود.

جایزه نظارت همگانی

همچنین اگر مشتریان یا بازدیدکنندگان فروشگاه‌های یاشی صرف‌نظر از اینکه کالایی را خرید کرده باشند یا نه و مواردی در خصوص کیفیت کالا یا اطلاعات آن را که از دید مدیران فروشگاه به دور مانده است به اطلاع آن‌ها برسانند مبلغی یا کل قیمت آن کالا، هرکدام را که بیشتر باشد به‌عنوان جایزه دریافت می‌کنند. آئین‌نامه اجرای این سیاست تدوین شده است و قبل از شروع عملیات فروشگاه اعلام خواهد شد.

اعتبار خرید برای مشتریان واجد صلاحیت

یاشی برای مشتریان ثابت‌قدم و خوش‌حساب خود اعتبار فروش مدت‌دار ارائه خواهد کرد. با توجه به میزان خرید خریداران، این اعتبار می‌تواند متنوع باشد.

مرکز تلفن (Call Center)

هر مشتری یاشی می‌تواند از اول صبح تا شب با نمایندگان فروشگاه‌ها از طریق مرکز تلفن ارتباط برقرار کند. همچنین در کلیه ساعات شبانه‌روز، مشتریان می‌توانند از طریق گوینده خودکار از طریق تلفن، اطلاعات موردنظر خود را کسب کنند. مشتریان می‌توانند از طریق تلفن، اطلاعات کالاها را جستجو کنند و از وجود آن‌ها در فروشگاه مطلع شوند. همچنین مشتریان می‌توانند از طریق تلفن سفارش خرید بدهند.

تحویل در محل به مشتری

یاشی کالاهای سفارش شده از طریق اینترنت، موبایل یا تلفن و همچنین کالاهای خریداری‌شده در فروشگاه را که خریدار درخواست تحویل آن را می‌کند به محل موردنظر مشتریان ارسال می‌کند. یاشی از محل تحویل کالاها سودی نخواهد داشت و سعی خواهد کرد با کمترین هزینه برای مشتری کالاها را به دست مشتریان برساند. سامانه اطلاعاتی یاشی سعی خواهد کرد شرایطی مهیا کند که تحویل کالا با زمان‌بندی مشتری قابل تنظیم و تغییر باشد و به عبارتی فروشگاه‌های یاشی انبار پروژه‌های ساختمانی محسوب خواهد بود. لازم به ذکر است که تحویل کالا برای خریداران ثابت‌قدم و یا مشتریان با خریدهای خاص رایگان خواهد بود.

مشاوره (الهام‌بخشی)

بسیاری از مشتریانی که از یاشی خرید می‌کنند قصد بازسازی یا بهبود خانه خود را دارند ولی لزوماً شناخت کافی راجع به چگونگی انجام آن ندارند می‌توانند از یاشی در خصوص چگونگی اجرا و یا پیدا کردن پیمان‌کار مشاوره بگیرند. در بسیاری از موارد، یاشی از طریق آموزش و یا ارائه محصولات و خدمات نوین الهام‌بخش مشتریان برای ارتقاء خانه‌هایشان خواهد شد. همچنین، طراحان دکور و پیمانکاران می‌توانند راجع به چگونگی امور فنی، مصالح و تجهیزات منحصربه‌فرد از یاشی درخواست کمک کنند. یاشی در ارائه محصولات و خدمات نوین به طراحان و پیمانکاران پیشرو است.

آموزش مهارت خود اجرائی (DIY)

فرهنگ تعمیرات و ساخت‌وساز توسط اعضاء خانواده در اکثر مواقع ضمن کم کردن هزینه‌ها، باعث کیفیت بالاتر کارهای انجام شده می‌شود. در کشورهای توسعه‌یافته تعمیرات و بازسازی خانه توسط خانه‌داران رایج و مرسوم است. داشتن مهارت در کار کردن با تجهیزات خانه و ابزار مرتبط باعث بهره‌برداری بهتر از وسایل خانه می‌شود. یاشی بر آن است که به مناسبت‌های مختلف، کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های تعمیر و بهبود خانه را در محل فروشگاه‌ها به‌طور مجازی برگزار کند. این کارگاه‌ها عمومی و حتی برای خانم‌ها و کودکان و نوجوانان خواهد بود.

دسترسی به سابقه خرید برای مشتریان ثبت‌شده

مشتریان ثبت‌شده در Loyalty Program می‌توانند به سابقه خرید خود دسترسی داشته باشند. در موارد مصرفی نیز یاشی می‌تواند بعد از انقضاء عمر مفید کالا به مشتری برای تعویض آن پیامک بفرستند.